Rehabilitacja ręki w Warszawie

Rehabilitacja czyli przywracanie utraconej sprawności.

Odpowiednio dobrana rehabilitacja jest niezbędna w procesie powrotu do pełni zdrowia po urazie lub po zabiegu operacyjnym. Bardzo często zaniechanie fizjoterapii, lub wdrożenie jej zbyt późno jest powodem, dla którego wyzdrowienie zdecydowanie rozciąga się w czasie powodując niepotrzebne dolegliwości bólowe. Dlatego też bardzo istotne jest rozpoczęcie rehabilitacji tak wcześnie jak tylko to możliwe, najlepiej w pierwszym dniu po zabiegu operacyjnym.

Początkowo, jeszcze przed zdjęciem szwów, zostaje wykonana terapia przeciwbólowa, przeciwzapalna i przeciwobrzękowa. Używamy do tego głębokiej oscylacji, zaś pacjent dostaje instrukcję jak prawidłowo dbać o operowaną rękę. Następnie, w kolejnych fazach gojenia zaczyna się mobilizacja tkanek miękkich i blizny. Dodatkowo są włączane ćwiczenia zakresu ruchu operowanych stawów i tkanek. To wszystko odbywa się w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym Pacjenta. Jeśli doszło do utrwalenia ograniczenia ruchomości (przykurczu) to w procesie terapii opracowujemy przykurczone tkanki, stosując między innymi zabiegi parafinowe w połączeniu z terapią manualną oraz ćwiczeniami wzmacniającymi osłabione grupy mięśniowe. Dla utrwalenia efektu i wspomagania terapii niejednokrotnie zostaje zastosowany kinesiology taping.

W  Klinice Model Med oferujemy Państwu wiedzę i opiekę fizjoterapeutyczną wykwalifikowanego personelu. Zajmujemy się rehabilitacją pooperacyjną, jak i we wszelkich zespołach bólowych w obrębie kończyny górnej. Warto jednak pamiętać że praca nad odzyskaniem sprawności leży dosłownie i w przenośni w rękach pacjenta, gdyż tylko we współpracy pacjent – lekarz- terapeuta uda się osiągnąć zamierzone cele.

Zapraszamy na sesje rehabilitacyjne oraz konsultacje z zakresu rehabilitacji ręki.

Zachęcamy również do lektury artykułu na temat leczenia i rehabilitacji ręki, autorstwa kierownika medycznego kliniki, chirurga ręki dra n. med. Tomasza Matuszewskiego.