chirurgia-reki-warszawa-zabiegi

Czym jest chirurgia ręki i jakie schorzenia pozwala wyleczyć?

Chirurgia ręki to dział medycyny, który zajmuje się leczeniem chorób, urazów, zniekształceń pourazowych oraz wad wrodzonych rąk. Metodami chirurgicznymi i zachowawczymi.

Czytaj dalej

zespol-ciesni-nadgarstka-komu-grozi-warszawa

Zespół cieśni nadgarstka – kto jest najbardziej narażony na to schorzenie?

Zespół cieśni nadgarstka to powszechny problem, dotykający od 3 do 5% populacji, a w niektórych źródłach szacowany nawet na 10%. U znakomitej większości pacjentów z rozpoznanym zespołem cieśni nadgarstka nie można ustalić jednoznacznej przyczyny uciśnięcia nerwu pośrodkowego, co jest istotą tego schorzenia. Ponad połowę pacjentów stanowią kobiety w wieku menopauzalnym, a także kobiety w wieku okołoporodowym. Inne możliwe przyczyny tej dolegliwości to praca z narzędziami drgającymi czy długotrwała niekontrolowana pozycja nadgarstków (np. przy pracy komputerowej). Wyjaśniamy, jakie czynniki wpływają na ryzyko wystąpienia zespołu cieśni nadgarstka.

Czytaj dalej

Jak skutecznie leczyć przykurcz Dupuytrena?

Jak skutecznie leczyć przykurcz Dupuytrena?

Przykurcz Dupuytrena to schorzenie prowadzące do poważnych deformacji dłoni, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Odpowiednio dobrane leczenie spowalnia postęp choroby i niweluje uciążliwe objawy. Dowiedz się, jakie są możliwości terapii i czy zawsze konieczna jest operacja.

Czytaj dalej

wady wrodzone u noworodków - leczenie

Dodatkowy palec u noworodka, czyli polidaktylia

Dodatkowy palec u noworodka budzi niepokój rodziców. Dlatego warto podkreślić, że tzw. polidaktylia najczęściej nie wskazuje na żadną poważną chorobę, choć zawsze wymaga szczegółowej diagnostyki. Polidaktylię leczy się chirurgicznie. W klinice Model Med korekcję dodatkowych palców wykonuje dr n. med Tomasz Matuszewski – doświadczony ortopeda chirurg ręki i specjalista chirurgii plastycznej.

Czytaj dalej

Bezpłatne konsultacje dla Uchodźców z Ukrainy/Безкоштовні консультації для Біженців з України.

Serdecznie zapraszamy osoby o statusie uchodźcy na bezpłatne konsultacje z chirurgii ręki i chirurgii plastycznej.

Prosimy dzwonić do nas pod nr 22 869 96 20 lub 601 35 17 17 pisać na info@modelmed.pl lub skorzystać z możliwości rezerwacji wizyty przez aplikację ZnanyLekarz.pl 

Ласкаво просимо особи з України на безкоштовні консультації з хірургії руки та пластичної хірургії. Прошу телефонувати по номеру телефону 22 869 96 20/601 35 17 17, писати на info@modelmed.pl або скористатись можливістю бронювання відвідування через аплікацію ZnanyLekarz.pl.

Model Med Клініка Хірургії Пластичної і Хірургії Руки.

Badania EMG – zmiana miejsca wykonywania badań

Badania EMG, które były wykonywane w naszej klinice, od lutego 2022 są przeprowadzane w gabinecie neurologicznym https://emgpowazkowska44.pl

W tym miejscu można również zapisać się na konsultacje do profesora Rafała Roli, który od lat współpracuje z naszymi lekarzami m. in. w zakresie diagnostyki chorób rąk.

Dlaczego drętwieją nam ręce – Dr Tomasz Matuszewski w studiu Silver TV.

O drętwieniu rąk opowiada kierownik medyczny kliniki Model Med – dr n. med Tomasz Matuszewski. 

Gospodynią programu jest Beata Borucka – która na Facebooku, wokół swojej strony @Mądrababcia, zgromadziła społeczność ponad 300 000 osób! Dr Matuszewski opowiada o przyczynach drętwienia, radzi co zrobić, a przede wszystkim uczula, by nie lekceważyć problemu.